| Claudiu44 a întrebat:

Cum fac ip static am internet romtelecom clicknet viteza 16mb/s dar vreau gratis funda urgeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeent

4 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Romtelecomul ofera doar ip dinamic.Si nu poti mari viteza de net doar ce-ti da ei.Este bun ip-ul dinamic ca de fiecare data cand vei fi banat pe ip, vei putea sa intri din nou dupa ce inchizi si deschizi pc-ul.Esti un norocos.

| lexu32 a răspuns:

Nu este adevarat ca nu poti avea ip static pe clicknet! dar asta costa 1.24 euro pe luna cu tot cu TVA... citeste aici http://www.romtelecom.ro/personal/servicii-online/ip-static/

si ba robers... el nu a zis nimic ca vrea sa isi mareasca viteza...

fundita? :X:D

| Dvmasster1 a răspuns:

Pai ce model de modem ai?

| mihai_3971 a răspuns:

=)) de puate si gratis cu www.bydns.ro faci cont si te duci la ip si iti inregistrezi o schimbare de ip dupa srii la google seddtouch si confirmi cerea daca nu merge dai / start / panouu de control / conexiune la iternet /clic dreapta / proprietati / ultima / si dai utilizeaza acest ip / la prima ip care va fi nou a doua se completeaza singura si la a 3 - ia 192.168.1.1 si trebuie sa mearga neaparat ACUMA fundita