| MareleD a întrebat:

Cum fac sa nu am lag la MinecraftSP?

Amtonguerocesor 3000+ 1.61 GHz 2.50 GB RAM Sistem de operare pe x64 bit Windows 7 Ultimate.

Va rog ajutati-ma! Ma enerveaza!

Multumesc! 1! 1

11 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Zi placa video si numele procesorului din nou...

| floppy98 a răspuns:

Uita-te ce setari ai sa nu fie neaparat pe far si pe fauncy bagati optifine-ul pentru fps bosster

| AnaLove444 a răspuns:

La toţi are LAG Minecraft-ul dar cîteodată asta este din cauza internetului. Eu folosesc Digi Net Mobile la laptop, iar cînd are doar o linie ajunge Minecraft, ul meu şi la 0 Fps. Funda?

| parkour12 a răspuns:

Joaca-te pe alt calculator
xD

| parkour12 a răspuns:

Du-te la run si scrie %appdata%
du-te in. minecraft
la BIN
du-te in natives
si sterge fisierul OpenAL64.dll
si gata
ACUM FUNDAwinking

| JickRO a răspuns:

Instaleazati modul Optifine e un mod de minecraft care reduce lagul. tongue funda?

| AnaLove444 a răspuns (pentru JickRO):

Eu am lag cu Optifine-ul şi am Windows xp sp2 rds rcs Nvidia Ge -force şi altele

| BenyiBoY a răspuns:

MinecraftSP are mereu lag
mai bine iti bagi mineshafter
http://mineshafter.appspot.com/downloads
Funda?

| angel22_5248 a răspuns:

Pai probabil este de la internetul tau nu de la calculator...deci in orice caz nu este de la pc k este destul de bun...big grin

| RrAaDdUu a răspuns:

Eu zic sa iti iei minecraft 1.2.3

| Castoroo a răspuns:

Nu are legatura cu fisierele.
Ai incercat OptiFine?
Uite linkul:
http://www.minecraftdl.com/optifine-fps-boost-mod/
Ai instructiuni de instalare mai jos.