| cristimpk a întrebat:

Cum functioneaza wireless-ul la tablete? Sau mai exact ce este acela wireless: se plateste, iti trebuie abonament?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Ca sa ai internet pe tableta ai nevoie de un dispozitiv care transmite internet wireless. De exemplu un router wireless: daca ai net la calculator, bagi cablul de net in router, apoi router-ul va distribui semnalul de net pe o raza de cativa metri, acest semnal poate fi captat de un dispozitiv cu wi-fi cum ar fi tableta ta. internet wireless mai gasesti si prin mall-uri, cafenele, baruri, sau pe la vecini; dar de obicei cele de la vecini sunt protejate de o parola. internetul pe care-l folosesti pe tableta prin intermediului wi-fi-ului nu trebuie sa-l platesti, ci plateste cel care distribuie semnalul.

1 răspuns:
| DragosBad a răspuns:

Cred ca problema este ca Apple nu te lasa sa descarci de pe net, ci doar din appstore, itunes (softurile lor). Ca sa poti descarca iti trebuie jailbreak, apoi trebuie sa instalezi safari download manager. Sper ca te-am ajutat.