| alwaysStyles a întrebat:

Cum imi activez wifi-ul de pe tableta Allview ax4 nano? Stiu ca am wifi, dar trebuie sa il conectez.

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Din meniu la setari, uite si o poza:
http://fs04.androidpit.info/......3-wifi.jpg

| alwaysStyles explică (pentru mont):

Doar ca mie nu imi apare si optiunea "scanning always available" imi apare doar "notificare de retea"; "mentineti wifi activat in modul inactiv"; "optimizare wifi"; "adresa MAC" si "adresa IPv4".

| mont a răspuns (pentru alwaysStyles):

Si o lista cu retelele wifi din zona ta nu apare? Nu e musai sa apara exact ca in poza aia, ca nu e e la tipul asta de tableta.

| alwaysStyles explică (pentru mont):

Gata,am rezolvatlaughing, mersi mult

| mont a răspuns (pentru alwaysStyles):

Bravo

5 răspunsuri:
| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Intri la setari dai pe wiereless si retele mobile apoi pe wi-fi dai scanare apoi dai pe care ii disponibil si conect.