| Tudor_Andrei_Sandu_2000 a întrebat:

Cum imi schimb laptopul din 32 de biti in 64 de biti?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa schimbi laptopul sau sistem de operare?

| halogen001 a răspuns:

Se instaleaza din nou windows-ul, dar de data aceasta se instaleaza un windows pe 64 biti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa il schimbi daca mnemoria ram este de 2 giga. Sa iti explic.
Windowsul pe 64 biti, trebuie instalat atunci cand adaugi inca o placuta cu memorie ram.Win pe 64 de biti va putea citi toti ramii, in caz ca mai adaugi peste cati ai in prezent. Win 32 citeste numai pan ala 3 giga ram iar win pe 64 citeste si ramii in plus. Daca stii ca ai 2 sau 3 giga ram, nu e nevoie sa intalezi win pe 64 pentru ca nu se va schimba nimic. Ai inteles?
Asa, acum sa iti zic cum poti instala win pe 64. Trebuie sa descarci sau sa cumperi win pe 64 de biti, trebuie sa faci dvd sau stick boot-abil cu acel windows. bagi dvd -ul in unitate si apoi la restart apesi orice tasta si va incepe instalarea. La instalare trebuie sa formatezi partitia C si inca alte multe setari. Duoa cum vezi e ceva dificil si daca nu stii sa faci toate astea...mai bine stai cuminte sa nu faci vreo boacana si ramai fara fb laughing

| EneCristian a răspuns:

Laptopul? sau sistemult de operare? trebuie instalat pe 64 biti insa ai nevoie de mai mult de 2 ram preferabil 4 sau 8 pentru a rula oke.