| Anonimow a întrebat:

Cum instalez windows pe un notebook? Dau funda mersi anticipat happy

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

La fel ca si pe PC, intri in BIOS, faci setarea pentru Boot CD-rom, salvezi, introduci cd/dvd-ul, si instalezi Windows. Iti recomand sa te asiguri din timp ca ai drivere pentru versiunea de Windows pe care vrei sa o instalezi.

| Skynettt a răspuns:

Trebuie sa ai un cd/dvd cu windows, dupa introduci cd-ul in dvd-rom dai restart la pc si intri in bios si ii dai sa boteze, formatezi depinde care partita, si dupa ce se termina formatarea ai sa vezi tu acolo ca o sa trebuiasca sa urmezi niste pasi poti sa cauti pe google daca vrei mai detaliatwinking

| Anonimow explică (pentru Skynettt):

Ba frate eu am zis pe notebook ca pe pc stiu si eu.

| HisoryFunnyNaruto a răspuns:

@Skynettt-Un notebook nu are chestie dinaia pentru CDoh go on
Stiu ca am avut si eu.
1.I-ati un stick
2.Gaseste un computer functionabil
3.conecteaza stickul la calculatorul unctionabil
4.intra pe net downlaodeaza unu pe stick
5.bagal in notebok
6.instaleaza

| Anonimow explică (pentru HisoryFunnyNaruto):

Frate deci stai asa....am stick de 8g, ce sa downloadez pe stick? te rog daca se poate fi mai detaliat happy iti dau funda.Ast detaliibig grin

| HisoryFunnyNaruto a răspuns (pentru Anonimow):

Deci cum pui windowsul pe un CD si instalezi asa afci si la notebook numa ca pui pe stickoh go on

| HisoryFunnyNaruto a răspuns (pentru Anonimow):

Iti downloadezi un windows pe stickstraight face Eu asa am facuthappy