| Lucaci_Florian_1993 a întrebat:

Cum pot face ca Bluray-ul meu Sony sa accepte subtitrare si in limba romana, la filmele ce ruleaza in Netflix? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

In loc sa vezi Netflix in BluRay il vezi in chromecast
e practic un media player care stie si de stream

insa in orice caz, eu ma indoiesc profund ca reuesti sa faci Netflix cu subtitrare pe BluRay-ul ala... imi pare rau!

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Am mai intalnit asta la un smart tv vechi Samsung
trebuie sa updatezi aplicatia
daca e adusa la zi
atunci trebuie sa updatezi sistemul de operare al bluray-ului
daca si ala e adus la zi, atunci ASTA E

explicatia e faptul ca Netflix a avut o aplicatie care nu stia de subtitrare in romana, aia a fost pe un sistem de operare mai vechi, asa ca nu au adus-o la zi pe sistemul ala de operare, iar aplicatia mai noua vrea sistem de operare mai nou pe care tu nu poti sa il pui pentru ca ai o scula mai veche

asa ca, ia-ti un chromecast, daca ti-ai permis bluray Sony, un chromecast costa vreo 175lei
https://www.emag.ro/mediaplayere/brand/google/sort-priceasc/c

| Lucaci_Florian_1993 explică (pentru Bizon95):

Buna! la ce ma ajuta chromecast, nu am auzit de el, de folosit nici atat ...ms!

| Lucaci_Florian_1993 explică (pentru Bizon95):

Aha, am inteles ...ms mult!

| Bizon95 a răspuns (pentru Lucaci_Florian_1993):

Cu placere!

| Bizon95 a răspuns (pentru Lucaci_Florian_1993):

In loc sa vezi Netflix in BluRay il vezi in chromecast
e practic un media player care stie si de stream

insa in orice caz, eu ma indoiesc profund ca reuesti sa faci Netflix cu subtitrare pe BluRay-ul ala... imi pare rau!