| Vasi321 a întrebat:

Salut, am o problema cu filmele de le Netflix (TV), nu imi apare subtitrare in limba romană. Stie cineva cum pot sa procedez?

4 răspunsuri:
| Andrei900Boss a răspuns:

Netlifx stii ca filmele sunt in Engleza nu?

ca sa fie in Romana filmele de pe Netflix http://subflicks.com/
intra aici si iti trebuie sa instalez Romania.str parca vrei un tutorial uite aici. https://www.youtube.com/watch?v=JT_mWzoIftw da-mi funda ca te-am ajutat. iti trebuie un fisier baga in Netflix simplu il iei de pe site-ul asta te poti uita pe video-clip cum se baga!

| Vasi321 explică (pentru Andrei900Boss):

Ma interesează pe TV!

| ziftode a răspuns (pentru Vasi321):

Daca ai un TV destul de vechi ca aplicatiile pe care le are sa nu se mai updateze (din cauza ca e vechi) am mai auzit de problema asta, pana la o anumita versiune aplicatia de Netflix nu stia de romana la subtitrare, si nu ai cum sa o aduci la o versiune mai noua
singura solutie pe care o ai e sa iti iei un chromecast

| Ingrid2002 a răspuns:

Dai pe filmul care îl vrei, iar apoi pui pauza și îți apare sus 3 iconițe, apeși pe a 2 unde scrie opțiuni, și îți apare subtitrări si apeși pe romana, sper ca te-am ajutat,? fundă?