| FataAmintirilor a întrebat:

Cum pot face diacritice cu tastatura cand scriu pe fb? vad ca unii pot... funda

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.diacritice.com/

| sellyz a răspuns:

Pai trebuie sa ai la windows. daca ai windows 7 poti! dai jos pe bara, in partea dreapta, primul patratel unde scrie EN. apesi acolo, stergi engleza si selectazi romana. apoi ti se inverseaza z cu y (aia sa stii) iar in partea dreapta a tastaturii gasesti semnele ortografice si dai pe ele pe rand, pana iti apar diacritice. sper ca te-am ajutat. funda?(am nevoie)

| FataAmintirilor explică (pentru sellyz):

Windows 7 xp am! ala ii bun?

| FataAmintirilor explică (pentru sellyz):

Nimic nimic nu am inteles!@ care bara aia albastra de la pc? ioiiii da explica mai corect! happy

| Sandulescu_Andrei_1999 a răspuns (pentru sellyz):

Da, dar totusi cateodata nu iti apare fara sa intervii. Adica de exemplu trebuie sa intri in control panel (din meniul Start) si sa dai acolo la limba si sa ti-l setezi tu

| Sandulescu_Andrei_1999 a răspuns:

Jos acolo dai pe EN si dai pe lb romana si dai pe alea din dreapta tastaturii :; " ' [ ] { } | \ etc. sper ca te-am ajutat happy