| XxAndreiMasterxX a întrebat:

Cum pot imbunatati placa video la mine arata asa:

memorie de sistem partajata:220mo

memorie video sistem 0 mo

memorie video dedicata:64mo

total memorie grafica disponibila 264mo

detalii despre restul:

procesor:genuine intel(R) CPU 575 @ 2.00ghz

memorie ram:1.00 go

tip sistem: 32 biti

windows 7. pe 32 biti

cum pot imbunatati ca nu imi merge bine gta san andreas imi merge cu lag ce pot face la placa video? sau e sistem slab? precizez ca e laptop (scuze ca am pus de 2 ori intrebarea dar asa poate ca am pus la alta categorie voi primi raspunsuri)

3 răspunsuri:
| totenkopfSS a răspuns:

Salut,deci eu am senzatia ca este una din placile video Intel gma 4500m/3200m/900/300 nu?
Atunci exista 4 solutii pentru marirea performantei:
A-Instaleaza ultimul driver
B-Instaleaza directx 10
C-Fa-ti un overclock
D-Instaleaza windows 7 64 biti

Daca faci toate acestea se va misca bine:

A) 1-downloandeaza driverul apoi instaleaza-l
B)1-Instaleaza directx 10 de pe situl Microsoft
C)1-Overclockul il faci din driverul placi video dupa ce l-ai instalat
2-Te duci la 3D in driver apoi la setari globale si o setezi la performanta,
3-Apoi mergi la energie si dai la maximum performance
4-Restart

Daca nici asa nu se rezolva maresteti memoria ram si descarca programul game bosster pentru marirea performantei ram.

Suces!

| Ra1NbOw24 a răspuns:

HostName: || ManiacX || Server On Unban All (0.3x) ||
Address: 89.46.222.149:7777
Players: 8 / 150
Ping: 23
Mode: GodFather v2.5
Map: San Andreas goo all 10 on +1 ora

| ilusha a răspuns:

Andrei Alexxx ai facutt ce tea propus (Fuhrerr)... si iti merge jocul bine?