| RaduMihaiRadu a întrebat:

Cum pot regla luminozitatea la un laptop? Orice fac nu merge. Am incercat:
-Fn+taste cu soare
-am intrat in meniul de la baterie(jos in coltul din dreapta) la power managment si nu gasesc brightness
-click dreapta-proprietati-display si nu gasesc brightness

Dau funda

Răspuns Câştigător
| WolffBoy a răspuns:

Incearca sa cauti in: Control panel -> Hardware and sownds -> Power options -> Edit plan settings -> Change advance power settings(cauti in lista) -> Display -> Display brightness ", daca nu ai nici acolo e posibil ca laptop-ul sa aiba o problema cu acel lucru, poti folosi un program care iti schimba luminozitatea la laptop (il gasesti pe internet).

| RaduMihaiRadu explică (pentru WolffBoy):

Daca imi poti da un link ti-as fi recunoscator

| WolffBoy a răspuns (pentru RaduMihaiRadu):

Uite aici cateva, iti alegi tu care ti se pare mai bun :
https://www.raymond.cc/......e-desktop/

| cosmin0608 a răspuns (pentru WolffBoy):

Uite aici motivul. Poate va ajuta pe viitor si pe cei care mai cauta problema asta.
https://www.media-max.ro/......la-laptop/

6 răspunsuri:
| abcdefghijklmnopqrssttuvwyz a răspuns:

Shift+up (sau butonul pe care e imaginea cu soare)
Sau dai click dreapta pe ecran și intri la rezoluție ecran și acolo se vede clar

| Max3sem3 a răspuns:

Buna, daca leptopul tau e marca Asus merge pe „Fn + F5" dai mai tare si „Fn + F6" dai mai incet. Sper sa iti fiu de folos, bafta!

| georgythau a răspuns:

Buna. Orice laptop are 2 butoane. F11 si F12. Unul este pentru a da luminozitatea mica iar celalalt mai mare. Sper ca te.am ajutat.