| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa descarc pozele dintr-un video? de exemplu unele telefoane au buton "captura", dar de pe calculator cum pot face asta? cineva a facut un filmulet cu poze din tabara si vreau sa iau cateva din video. cum sa fac? exista vreum program? dar sa fac asta de pe laptop. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Procedeaza asa:
Te uiti la film cu Windows Media Player pe intreg ecranul.
- Cand ajungi la fotografia pe care o vrei, dai pe "pauza", dupa care combinatia "Alt+Print Screen".
-Te duci in Start-Programe-Accesory-Paint-si dai "paste". Iti va aparea fotografia aleasa.
- Te duci in Meniu-Save as, si o salvezi (.jpg) unde vrei tu (mai usor pe Desktop).
Asa procedezi pentru toate. Putina indemanare dar e usor.

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Multumesc frumos, am inteles tot, mai putin partea cu "Alt+Print Screen", "alt" stiu cunde e, dar cum dau print sceen?

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Print screen" este un buton pe tastatura. "Ptscr" sau "Fn" si alta tasta,
sau alta combinatie de taste. Nu stiu ce laptop ai. Daca nu te descurci imi spui.

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Multumesc din nou tare mult! am gasit, la mine e "Prt Sc". iti multumesc ca m-ai ajutat, numai cu funda te pot rasplati! un sfarsit de saptamana frumos!

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere. Multumesc pentru funda si o saptamana frumoasa.

7 răspunsuri:
| August99 a răspuns:

Poti sa descarci un program special pentru snap sau sa-ti pui browserul Maxthon 3 are snap. sau poti chiar de pe messenger sa faci happy

| VampDiaries a răspuns:

Pui pauza la videoclip si apesi pe butonul windows din coltul de jos al ecranului. Cauti Snipping Tool, este instalat pe aproximativ toate calculatoarele, si automat tai sau copii partea de e ecran pe care o vrei dupa apesi save si o salvezi pe desktop. Succes.

| Andronache_Tina_1956 a răspuns:

Cum pot descărca poze dintr un clip video pe telefon?