| AlexVizitiu a întrebat:

Cum pot sa fac root si mai apoi sa instalez Android 4.0 pe Vodafone Smart II?

7 răspunsuri:
| Alexx15 a răspuns:

Pentru root iti pot oferi o aplicatie: z4root si 3 programe pentru pc(trebuie sa cuplezi cablul usb cu modul debugg/depanare activ): superoneclick; oneclick root si unlockroot. Iti alegi ce vrei. Daca nu merge niciuna dintre cele de mai sus exista metoda clasica pentru orice telefon folosind programul de aici http://uploaded.net/file/ni1svkhk. Tot la fel trebuie cablul usb conectat cu modul debugg/depanare activ. Ca sa activezi acest mod trebuie sa intri la setari si ori il ai la optiuni dezvoltator ori la aplicatii. Daca nu intelegi astfel poti intra pe youtube sa scrii root Vodafone smart 2 si ai o multime de tutoriale video. Si update-ul(daca exista) il poti gasi tot pe youtube. Probabil iti vor da si link-uri de download. FUNDA?

| AlexVizitiu explică (pentru Alexx15):

Am descarcat aplicatia, am instalat-o, am ales permannt root si de cand am facut asta cand intru in aplicatie imi arata un ecran alb.Inseamna ca isi face treaba sau nu?

| Alexx15 a răspuns (pentru AlexVizitiu):

Nu cred. Incearca celelalte metode, mai bine cea universala. Pentru asta trebuie sa instalezi driverele telefonului. Cand cuplezi telefonul cu modul depanare/debugg activ ar trebui sa iti apara optiunea de updatare a driverelor.

| AlexVizitiu explică (pentru Alexx15):

Da,de exemplu cand am instalat prima data SuperOneClick, inainte sa rootez mi-a aparut un mesaj sa imi updatez driverele, mi le-am updatat, am dat clicl pe root, programul merge pana la Root Shell #7}nu stiu daca chiar asa scrie}, se blocheaza si imi da un crash.Si mai la toate programele de genul, imi merge pana la un moment dat dupa care imi da eroare, sau scrie"your device cant be rooted, please try again"

| havirneanu a răspuns:

Ai gasit Android 4.0? Pentru el?

| RoSupermanTeam a răspuns:

Http://rosupermanteam.net/......e/4-1-0-39 tutorial despre cum sa rootezi un telefon android da si u mai departe merge pe toate modelele