| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi bag wifi direct pe un telefon cu wifi? dar nu vreau un raspuns ce e wifi, iar wifi direct care inseamna un fel de blutooth dar cu viteza de transfer mai mare. funda+vot

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Telefonul tau daca nu are wifi nu ai cum sa-i bagi. Fabricantul stie cum le face (niste roboti asambleaza piesele) iar tu nu ai mediile necesare pentru a face asa ceva, ci te-ai alege cu un telefon stricat. Spune-i mamei sau tatalui tau sa-ti cumpere un mobil cu wifi integrat de craciun.

| costy20 a răspuns (pentru mgtow):

Mersi oricum de raspuns. dar eu am citi pe net ca wifi direct e un fel de blutooth cu care tot sa transmit muzica, fotografi si altele si la un moment dat scrie ca si pe telefoanele cu wifi poti sa le bagi wifi direct. pai am deja un telefon cu wifi dar nu gasesc nicaieri wifi direct decat wifi

| mgtow a răspuns (pentru costy20):

Spune-mi marca telefonului tau, daca are wifi tu trebuie sa-i introduci codul de la routerul pe care il ai in casa (sub router e o parola de 12 sau 16 caractere) si ai conexiune la internet de pe mobil. Prin wifi nu se transfera date ci prin bluetooth. O zi buna.

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Scrie și tu să înțelegem
cu wifi poți să-ți bagi net pe telefon, laptop, pc, imprimantă etc.