| ndjfmkf a întrebat:

Cum pot sa scot o foaie in picioare la imprimanta? repede va rog ma

Răspuns Câştigător
| aleexxaanndrra a răspuns:

Imprimarea pe fata verso, trebuie sa fie setata de tine initial in Word si anume: dai clik pe "File", apoi apare "page setup", pui bifa pe "mirror margins" si atunci va face posibila imprimarea si pe verso. Initial iti va imprima paginile fara sot si apoi tu trebui sa pui paginile imprimate, in partea de sub cartusul cu toner al imprimantei si atunci actionezi butonul de sus de la imprimanta si-ti va imprima paginile cu sot.
Mult succes.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing Stai in picioare, nu pe scaun, atunci cand printezi. Acum lasand gluma, eu banuiesc cu tu ai intrebat de formatul paginii, adica Portrait sau Landscape. Pe Portrait(in picioare cum ii zici tu) ar trebui sa listeze din prima, deci cand deschizi Word-ul, pagina iti apare automat in acest format. Asta daca nu a umblat cineva prin setari. Daca e pusa implicit pe Landscape, atunci te duci la "Page setup" si iti alegi de acolo ce format vrei. Imprimarea fata-verso nu are nicio legatura cu orientarea paginii, ca idee. Si ma si indoiesc ca ai imprimanta cu duplex, desi ar fi minunat daca ai avea.