| Katoteshika a întrebat:

Cum pot sa sterg un cont de facebook? Tinand cont ca cineva mi-a spart parola dar am id-ul. Cum as putea sa-l sterg?
Merci anticipat :*

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai ai acces la cont? Daca nu ai, nu poti sa-l stergi!
Doar daca ai acces la cont intra aici http://www.accountkiller.com/en/ si click pe ->Delete facebook account, apoi click pe -> Direct removal link: https://www.facebook.com/help/delete_account

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Iti schimbi parola ( cu ajutorul maiului, o sa iti trimita pe mail sa schimbi parola), apoi odata ce ai alta parola, inchizi simplu contul de la "setari" apoi "setari de securitate" iar in josul paginii e "dezactivare cont"

| Jipa95 a răspuns:

Https://www.facebook.com/settings?tab=security
Ultima optiune cea de jos. Dezactiveaza-ti contul.

| dolceromania a răspuns:

Ca sa-l stergi trebuie sa stii parola si id-ul, apoi dupa ce setezi stergerea contului de facebook trebuie sa astepti 15 zile pana se sterge, atentie in acest timp nu ai voie sa te loghezi din nou.

| LaLaura a răspuns (pentru dolceromania):

Nu se strege dupa 15 zile, se dezactiveaza si poti sa intrii chiar si dupa 2 luni sa il activezi din nou.