| xena222 a întrebat:

Cum pot sa vad daca programele de la tv sunt analogice sau digitale?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Care programe te interesează? Actualmente majoritatea programelor sunt digitale. Transmisia terestră în România ( prin antena clasică ) este, încă, analogică. Cele prin satelit româneşti sunt toate digitale. Mai sunt programe nemţeşti, câteva italiene etc. care transmit şi analogic dar sunt din ce în ce mai puţine ( cele prin satelit ). Transmisia terestră în Germania e digitală.

| trolololo a răspuns:

Ori îți arata televizorul, ori întrebi la cei de la care ai cablu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai cablu digital trebuie sa ai si un decodor la tv.