| FriendsShow a întrebat:

Cum pot schimba parola de la mess,fara sa fii intrat pe mess.(nu merge sa intru pe id, desi stiu ca parola e buna)!

9 răspunsuri:
| Mikhtarian a răspuns:

Apesi pe "am uitat parola " dupa care ti se va cere raspunsul la intrebarile alea 2, si pui parola actuala si cea noua, si gata.

| FriendsShow explică (pentru Mikhtarian):

Si daca nu mai stiu ce am raspuns la intrebarile alea 2, ce fac?

| Mikhtarian a răspuns (pentru FriendsShow):

Nimic,s-a dus parola.
Alea sunt importante intocmai pentru a recupera contul, cat nu stii alea, numai ai ce sa faci.

| Crisツ a răspuns:

Deschide pagina de mess si introdu ID'ul. Mai jos apare ceva "forgot your password". Dai click acolo si apoi vei incepe un proces de recupere a ID'ului.
Va trebui sa completezi (daca e cazul) raspunsul pentru intrebarile de protectie pe care le'ai pus cand ti'ai creat ID'ul.
In caz ca nu ai pus intrebarile atunci, va trebui sa introduci codul postal.

| Aly_Allyn_1994 a răspuns:

Intra pe sit-ul yahoo, sectiunea messenger, si dai la logare,scrii id-ul iar la parola, o scrii, si daca nu e buna, o sa ti apara sa dai, mi am uitat parola.Dai acolo, dar pentru a schimba-o va trebuii sa stii cele 2 intrebari la care ai raspuns cand ti ai facut id-ul happy
Sau ar pute fi ceva simplu, verifica caps lock-ul cand scrii parola. Sper ca te am ajutat, Funda happy

| dragocolin a răspuns:

Poti apasa pe am uitat parola si asa o schimbi iar apoi cred ca poti sa intrii. happy

| Cristina281606 a răspuns:

Nu poti sa mai faci nimic cu messul doar daca il lasi maxim 1 saptamana si apoi poti intra. Aceasta intamplare este din cauza ca cineva a intrat de mai multe ori pe mess fara sa iti stie parola (gresind parola)