| bogdanbv97 a întrebat:

Cum pot unbrick-ui un ipod shuffle (generatia a 4-a)? Mentionez ca am vrut sa updatez software-ul si a aparut o eroare de la itunes iar din momentul acela nu il mai recunoaste. Apare doar ca usb dfu device. Multumesc big grin

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Asa patesti daca updatezi un ipod cu un soft neautorizat ( piratat ) cu unul original. Hard reset ii trebuie. Pentru asta, trebuie desfacut si scoasa bateria pentru a i se reseta bios-ul dupa care sa-i bagi soft nou de la 0

| bogdanbv97 explică (pentru Jipa95):

Inca o chestie. Cum as putea baga softul din nou de la 0. Multumesc mult happy