| GoAndFuckYourselfWithAKnife a întrebat:

Cum pun impreuna local disk C si local disk D? pentru ca nu mai am spatiu in C si vr sa le pun impreuna.mersi

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Foloseste -> Easeus Partition Master. Cu varianta gratuita (Home)aici http://download.cnet.com/......63346.html poti face chestia asta foarte usor: Ai o bara pe care sînt trecute toate partitiile. Cu mouse-ul micsorezi partitia adiacenta partitiei C, si apoi tragi marginea partitiei C în spatiul eliberat. Datele se înmagazineaza, si la urmatorul boot sînt puse în aplicare. E drept, dureaza ceva, dar nu pierzi nici o data.
E bine sa defragmentezi mai întîi partitia de unde iei spatiul de alocat pentru C.
Deci repet:pur si simplu poti trage de colturile partitiilor cu mouse-ul ca sa le redimensionezi. Intai micsorezi D-ul apoi maresti C-ul in spatiul liber creat!
Pentru siguranta ta nu uita sa faci un backup la fisierele importante - uneori mai exista si accidente! Succes!

| DrA a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi windowsul si sa repartajezi hardul. Succes

| nustiunustiu a răspuns (pentru DrA):

Asa este...Da-i funda!

| aNNoN a răspuns:

Dap...tre sa schimbi windowsul.bla.bla bla, dai funda lui dRa si app sigur nu ai stat sa citesti ce a scris nelul