| PistaMatei a întrebat:

Cum pun reclame adsense la bloggul meu? P.s bloggul e facut cu blogspot? Trebuie sa am un nr de vizitatori si atunci o sa imi apare optiunea de a pune reclame adsense?

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

In primul rand, degeaba pui reclame daca nu-i nimeni sa le vada si sa dea click pe ele.
Daca dai tu, ti se sterge contul si nu mai ai voie sa-ti faci altul.

In al doilea rand, blogspot-ul e o tampenie, daca ai blog prin blogspot si te astepti sa faci bani din el, ori esti un scriitor celebru capabil sa-si creeze un public indiferent de platforma pe care o foloseste, ori esti un copil care crede ca poate face bani din bloc cum faci mamaliga.

Sunt o gramada articole si carti pe net pe care le poti citii, nu mai intreba aici orice prostie.

Daca nu esti capabil sa stai 30 - 60 de minute sa citesti termenii si conditiile, sa citesti articole, si o gramada lucruri folositoare despre blogging si despre cum faci bani cu el (greu, greu faci), si alte lucruri legate de blogging, nu te mai interesa de reclame pentru ca nu esti de asa ceva.

| K0sti a răspuns:

Exista un TOS, citeste-l!