| MiuuuxD a întrebat:

Cum se paroleaza un pc?

5 răspunsuri:
| quintron a răspuns:

Sau intri la bios si il parolezi

| Kraxy a răspuns:

Daca ai windows xp
dai la start si la poza aia langa care ii numele tau, dai la Home, userul tau, la Create a passwort si alegi o parola acolo
astept funda

| Ilinca a răspuns:

Depinde la ce te referi. Daca vrei sa poti intra numai tu (sau numai cei care stiu parola) pe pc, atunci intri in meniul "START" > "Control Panel" > "User Accounts" > din nou "Usser Accounts". Acolo vei gasi un cont (cu o poza ), ai click pe el si alegi optiunea "Create a password". Iti va aparea un formular unde va trebui sa scrii parola de doua ori, apoi dai "Create password". Daca ai un singur user, cand vei deschide calculatorul va trebui sa scrii parola respectiva ca sa poti intra in calculator. Sper ca ti-am fost de folos, desi e putin aiurea sa ai internet dar sa nu sti nici macar functiile elementare ale unui calculator.

| post4you a răspuns:

Apesi start sus la start trebuie sa fie o poza cu numele la PC apesi pe ia si de acolo sigur te descurci caci scrie.

| Oprea_Adonis_1969 a răspuns:

Cum se paroleaza calculatorul