| Iliescu_Gabriel_1973 a întrebat:

Daca am la pc instalat windows si vreau sa instalez acum linux mai pot sa revin daca nu-mi place la windows?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Poti instala linux intr-o masina virtuala. Daca-ti place, il instalezi defintiv, daca nu, il stergi. Descarca Virtual box:
https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Google dual boot.

| Jipa95 a răspuns:

Sigur ca da! Iti poti instala oricand linux-ul. Daca nu iti place poti oricand sa-ti instalezi 7 inapoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face asa: Faci un stick boot-abil cu linux live.Setezi din bios sa booteze stick-ul prima data.Cand deschizi pc-ul va rula linuxul din stick fara sa-l instalezi. Daca iti place, il poti instala in alta partitie daca ai si va rula si linuxul dar si windows-ul.
Trebuie sa ai un stick de memorie de 8 giga si apoi instalezi acest program:

http://www.linuxliveusb.com/download

Deschizi programul si urmezi pasii.Alegi de acolo ce linux crezi ca ti se potriveste si ti-l descarca automat. Urmezi pasii din program si la final ai un linux live pe stick.