| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi cumpar peste un an (maxim 2) iPhone 5s, pretul sau cat va fi aproximativ? Va merita sau va fi demodat/invechit deja?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Ideea e ca depinde mult in ce directie se duce Apple, daca iphone6 va ramane cat de cat la fel ca restul(sper ca asa va fi) atunci nu se va demoda si il recomand, dar pretul nu va scadea mult, de exemplu 4s costa acum 1500 lei

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Uite cum e 4s-ul acum. Asa o sa fie 5s-ul peste 2 ani.

| Digital112 a răspuns:

Daca apare Iphone 6, 5s o sa se iefteneasca, dar ce rost mai are sa cumperi un telefon vechi de 1-2 ani?

| stlucian a răspuns:

Deja se speculeaza cum va arata iPhone 6. Tu cum crezi ca va fi iPhone 5 peste doar 1 an? Smartphone-ul iPhone 6 e asteptat sa se lanseze in partea a doua a acestui an.

http://www.yoda.ro/stiri-despre/iphone-6

| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Ce intreb eu, ce raspunzi tu! O_o

| stlucian a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca am fost destul de explicit la intrebarea:"Va merita sau va fi demodat/invechit deja?"Cat despre pret, tinand cont ca e un produs care va fi depasit dpdv tehnologic, va fi mai mic cu vreo 15-20% peste 1 an.