| OmuletCornulet a întrebat:

Salut,TPU!
Stiu ca intrebarea mea o sa sune aiurea.
Vreau sa-mi cumpar un Iphone 6 (stiu ca e demodat)
Si as vrea sa-l cumpar cand este black friday.
Si cat credeti ca o sa fie redus telefonul acesta?(mai exact pretul cat o sa fie.)
(Fara hate.)

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil nu va fi redus deloc având in vedere ca nu se mai cauta

| doctorandus a răspuns:

Iphone 6 (fara S) nu mai este actualizat de catre Apple.

| OmuletCornulet explică (pentru doctorandus):

Iphone 6S vreau (am uitat sa mentionez asta)

| LPCTSTR a răspuns:

Destul de irationala alegere, nu vad scopul achizitiei cat timp exista presiunea actualizărilor care încetinesc telefonul...pe langa multe altele.

| Bizon95 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......-1054551/c
E DEJA la promotii
si e singurul telefon iphone 6 din tot eMAG-ul
NOI nu prea mai gasesti asa ceva, pentru ca E PREA VECHI
iar pe olx e 600lei unul cu 128G storage
https://www.olx.ro/oferte/q-iphone-6/
https://www.olx.ro/oferta/iphone-6-128-gb-IDcFCpU.html#46fe74d587
si 350lei negociabil cu 16G
https://www.olx.ro/oferta/iphone-6-16-gb-IDcTPeI.html#46fe74d587
etc.

vrei un telefon FOARTE vechi

| biancaebar a răspuns:

Nu este recomandat pentru cum au scos iPhone 11 au lasat sa fabrice de la iPhone 7 in jos. Mai bine cumpara un iPhone 8 sau 8 plus

| eusuntcipi a răspuns:

Tinand cont ca e un telefon din 2014 + ca nu mai primeste actualizari, nu va mai fi la reducere nici macar cu un leu. Daca chiar vrei ceva care sa fie cat de cat mai la moda, ia-ti un iPhone 7 de pe OLX.