| AndreiTudose a întrebat:

Daca nu imi da imagine la pc este arsa placa video?

Răspuns Câştigător
| LemonMan777 a răspuns:

Daca vrei sa spui ca in monitor nu se vede imaginea, ii de la monitor cel mai sigur, nu are treaba cu placa video parerea mea, incearca sa schimbi monitorul sa vezi ca poate atunci merge. Sau daca te referi la poza de pe desktop, trebuie sa ti-o schimbi happy

| AndreiTudose explică (pentru LemonMan777):

Dupa 10 secunde dipa ce il aprind imi tiuie unitatea.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema nu e neapărat de la placa video. Dacă zici că țiuie unitatea, depinde și cum țiuie.Acele beep-uri sunt un cod emis de placa de bază ca urmare a unui defect hardware; de exemplu la unele modele dacă se aude un beep scurt și unuol lung aia înseamnă că nu exista sau modulele ram s-au defectat.Succes

| AndreiTudose explică (pentru DeyCj):

E unul putin mai lung. Dar ce treaba are aul cu imaginea redata in monitor. Am un monitor Samsung si cand imi reda imaginea becul statea aprins si de exemplu cand inchideam pc-ul fila becul ala. Asa face acum. Nu trimite semnal deloc pc-ul la monitor. Eu cred ca e de la pasta termoconductoare. Cum am schimbat-o pe aia veche de la procesorul placii cum a inceput sa o ia razna pana nu a mai dat deloc semnal.

| DeyCj a răspuns (pentru AndreiTudose):

Are....Acel beep e un cod emis de placa de bază....Deregulă defecte hardware sau erori de soft ale hardware-ul.Cheie este în acel cod, cod ce-l gasești în manualul plăcii de bază a pc-ului.