| Sermesan_Vlad_1993 a întrebat:

cum imi pot da seama daca o placa video e arsa sau nu?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca e arsa in momentul cand o bagi in slot nu ai imagine pe ecran.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu poti fi sigur, decat dupa ce testezi alta placa, in acelasi calculator.
Am patit s-o ia razna placa in timpul jocurilor, am patit si sa se comporte pc-ul de parca ar fi procesorul ars, si de fapt era placa video.
Lipsa imaginii la pornirea pc-ului, poate fi si de la placa video, si de la procesor, daca nu ma insel, si de la RAM. Bineinteles, poate fi si de la placa de baza.
Asadar, eu nu vad alta solutie de a afla ce s-a ars, decat schimband placa video pentru a vedea daca s-a rezolvat problema.

| Sermesan_Vlad_1993 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai eu vreau sa achizitionez una second-hand si nu as vrea sa iau teapa.Intelegi?