| rrrrares33 a întrebat:

Daca o sa fac update-ul la Windows 10 pe calculator, sunt sanse ca jocurile/programele instalate sa nu mai ruleze bine sau chiar deloc?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In proportie de 99% aplicatiile merg, are aceeasi arhitectura ca windows 8.1 si merg toate aplicatiile.

Am windows 10 de la primul build de insider si merg toate aplicatiile pe care le folosesc, nu am avut probleme cu vreo aplicatie.

| Jipa95 a răspuns:

Diferenta dintre fps intre windows 7/8/8.1 si windows 10 este de pana la 7-12 fps-uri mai mare la windows 10. ( testat si de mine, citeste si pe internet sa te convingi ).
Dar ca sa faci update gratuit la 10 trebuie ca sistemul tau actual dee operare sa fie licentiat, alfel nu poti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Update sau up grade? win 10 e din familia 8 sau alt bors de peste? 10 e o varianta a win 8?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ar fi sanse. Depinde foarte mult si de jocuri/programe. Funda?

| Nicholasatron a răspuns:

Mie imi merge perfect League of Legends si am un build de windows 10 deci, propun sa faci update-ul. Si am 2gb rami la laptop iar windows 10 mi-a schimbat viata laughing

| rrrrares33 explică:

Da...am uitat sa precizez dar am windows7