| alexalx1234 a întrebat:

Dar telefonul Android One Karbonn Sparkle V de la EMAG?

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Telefonul meu este un Karbonn Sparkle V. Pot sa zic ca este foarte bun. Androidul este original si primeste update-uri la Android de la Google timp de doi ani. Eu am pe el Android 5.1.1 Lollipop. Nici un telefon ieftin nu are aceasta versiune de android. Eu l-am luat de la EuroGSM pentru ca Emag nu il mai avea pe stoc. Acum daca il are eu iti zic sa il iei. Nu vei regreta. Ceea ce nu mi-a placut la el este spatiul de stocare limitat (4GB) si imposibilitatea de a face poze fara card SD. Eu am luat si card SD de 32GB pentru ca eu bag foarte multa muzica pe cardul SD + fotografii.

| alexalx1234 explică (pentru KLiNK):

Functioneaza si cu cablu OTG sa ii bag un stick USB?

3 răspunsuri:
| MarinAdascalitei a răspuns:

Este un telefon bun si are un raport pret/hardware excelent. Nu are lag la meniu si se misca bine la jocuri. Eu recomand firma asta si am vazut o gramada de comentarii pozitive despre telefon.

| daviddosu a răspuns:

Si eu il recomand, pentru ca este un telefon bun fara fite cu care iti faci treaba si nu trebuie sa platesti o gramada de bani ca sa le acoperi lor bugetul de publicitate.