| goldenbullet a întrebat:

Dati-mi niste idei de laptop-uri intre 2500-3000 de lei pentru care sa-l pot folosi si pentru jocuri ca de exemplu Gta 4 si Gta 5. La banii astia stiu ca Gta 5 cel mai probabil o sa sacadeze. Dau funda! Am gasit Laptop HP ProBook 470 G3.

Răspuns Câştigător
| goldenbullet explică (pentru CPAElites):

Mai am 2 intrebari. In caz ca se strica cine il repara? Emag sau pcgarage? Si se poate pune windows 8 pe el de pe un cd (facut acasa)?

| CPAElites a răspuns (pentru goldenbullet):

Ti-l repara cei de la pcgarage.
Da poti pune! ( Recomand Windows 10 64 BITI! sau 8.1! )

18 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu trebuie sa iti iei Lenovo.
insa inainte sa iti cumperi un Asus baga capul sub un robinet cu apa rece si dupa aceea gaseste utilizatori de laptopuri Asus, sinceri, care sa-ti spuna cum le functioneaza.
Asus e un fabricant excelent in componente pc.
in laptopuri........lasa de dorit. si mult de tot.
PS: daca tot vrei pentru gaming cumpara un desk.

| goldenbullet explică:

Ideea e ca vreau ceva bun care sa nu sacadeze dupa un an sau doi. Am avut un Lenovo iar dupa un an abia intram pe google, sa nu mai spun de jocuri.

| CPAElites a răspuns (pentru goldenbullet):

Ma deci laptopul recomandat de mine are procesor I5 QUAD CORE si PLACA VIDEO GTX 960M!
Duce GTA 5 cu toate setarile date pe High spre Ultra ~60 fps-uri!

"Am avut un Lenovo iar dupa un an abia intram pe google, sa nu mai spun de jocuri."
Cat ai dat pe el? 900 lei? IEFTIN = PROST! PERFORMANTE SLABE ETC.

| goldenbullet explică (pentru CPAElites):

| CPAElites a răspuns (pentru goldenbullet):

Ok.
Dar fa topic aici : http://forum.softpedia.com/forum/246-sfaturi-privind-achizitiile/
Sigur iti vor recomanda ceva performant la un pret decent.

| CPAElites a răspuns (pentru goldenbullet):

Deci fi atent scoate ~50 fps-uri cu Detaliile date la Ultra!
https://www.youtube.com/watch?v=WA028hZRn4Q

| goldenbullet explică:

Is seriosi astia de la pcgarage?

| CPAElites a răspuns (pentru goldenbullet):

Da
Au fost cumparati de eMAG luna trecutawinking

| goldenbullet explică (pentru CPAElites):

Deci practic iau de la eMAG sa inteleg, doar ca pe numele altei firme

| CPAElites a răspuns (pentru goldenbullet):

Da.

| goldenbullet explică (pentru CPAElites):

Mersi mult

| goldenbullet explică (pentru CPAElites):

De HP-ul ce l-am mentionat ce parere ai? Lenovo nu are Hdmi si imi trebuie pentru ca nu il folosesc doar la jocuri. Ma multumesc sa mearga si Gta 4 doar sa nu sacadeze de la o vreme

| CPAElites a răspuns (pentru goldenbullet):

Cum sa nu aiba HDMI? Uita-te intre mufa de retea si usb-uri : http://bit.ly/24dNtau

"De HP-ul ce l-am mentionat ce parere ai?" Are placa video slaba. http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R7-M340-vs-GeForce-GTX-960M
Lenovo are placa video de 5 ori mai performanta!

Cum ti-am zis si mai sus, intra pe forum softpedia si fa un topic iti vor recomanda si ei un laptop : http://forum.softpedia.com/forum/246-sfaturi-privind-achizitiile/

| GabiBucur1991 a răspuns:

Gta 4 iti va merge mai mult ca sigur si la grafica medie / mare.
Gta 5 pe medium sacadeaza, dar pe Low sigur va merge cat de cat. http://www.emag.ro/......DD1F5BBBM/