| MyNameIsNotImportant a întrebat:

Dati-mi si mie niste programe de scanat pc-ul si de reparat programele infectate de virusi straight face Fundaa

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Îti recomand să descarci şi instaleazi Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| mihai17998 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Eu am dat o scanare rapida are ceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru mihai17998):

Este buna si scanarea rapida dar nu este asa sigura. Ai gasit virusi?

| mihai17998 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da am gasit si dupa aia i-am dat o scanare completa si c si d

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru asta, rezolvarea este cat se poate de simpla:
Descarca http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe ComboFix
Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (Yahoo Messenger, MozilaFirefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa sa curete sistemul.
Confirma cu Yes de fiecare data
Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.

Poti sa-mi si dai un semn pe privat cu notepadul care o sa-l salveze apoi, asta daca nu te descurci sa vezi ce fel de virusi ai avut ori daca ai.