| Bubuletz a întrebat:

Dau fundita! Cum sa reformatez un telefon nokia 5130? In ce consta reformatarea aceasta. Dau fundita! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Intar in meniu, la setalri, si cauta resetare totala, daca te-ntreaba vreun cod e 0 sau 0000 atata tot, se reseteaza setarile de pe el, si se sterge tot, inclusiv mesaje, fotografii, melodii

2 răspunsuri:
| Toxic a răspuns:

@CM7YRE ce zici tu acolo este sa revina la setarile din fabrica.
Sunsteti orbi amanadoi sau nu stiti sa citit ea spune sa refomateze nu sa reseteze.

Ce vrei tu sa zici cred ca te referi la cardul de memorie. Daca e asa nimc mai simplu: te duci in meniu, intrii unde ai tu cardul de memorie (de obicei in "galerii"), dai optiuni la cardul de memorie si dai "Formatati cartela" si asa ti-ai reformatat cardul de memorie (reformatarea consta in ati sterge toate datele/fisierele care le ai tu in cardul de memorie)

| Beatricee a răspuns:

Ubli prin meniu pe undeva si scrie resetare