| cristimurgu90 a întrebat:

De cateva zile ma confrunt cu o problema grea de tot. Cu ceva timp in urma (4 zile) am instalat windows 7, toate bune si frumoase pana cand am vrut sa vad si eu un film si dupa 10 minute am observat ca pc imi intra in sleep mode asa ca a trebuit sa ma dau jos din pat si sa misc din mouse ca sa pot continua vizionarea. Windows 7 am avut si inainte si tot instalat de mine dar nu mi-a facut asa ceva. Va multumesc cine poate sa ma ajute mersi.

3 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

E pc si nu ai ce sa ii faci dar totusi incearca prin seetarile la Screen Saver stiu ca ma confruntam cu aceiasi problema pe vista.

| Gas a răspuns:

Click dreapta pe desktop/Personalize/Screen Saver(dreapta jos) Change power settings si la balanced dai change plan settings si seteaza cele 2 (Turn off display si Put the computer to sleep pe NEVER) dupa care save changes si ai liniste happy Vizionare placuta!

| blondacuintrebari a răspuns:

Incearca sa intri la setari pentru economisire energie, acolo sa selectionezi sa nu intre in stand by decat dupa o perioada mai lunga.sau delocwinking