| Alex1405 a întrebat:

De cateva zile se aude un bazait in boxe si sunetul este foarte scazut (boxele sunt conectate la pc prin jack), problema a aparut dupa ce am bagat niste drivere noi de la realtek, pc-ul si-a dat dintr-o data singur restart iar apoi au inceput sa bazaie boxele(am incercat sa sterg driverele audio si tot asa se aude).

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bazaitul si sunetul slab se datoreaza intreruperii traseului cablului spre difuzoare sau a mufei mama.

Incearca iesirea de sunet cu o pereche de casti. Daca sunetul se aude clar, atunci ai intrerupere de cablu la amplificatorul boxelor.
De asemenea, poti incerca si boxele la un alt calculator.

| Alex1405 explică (pentru Bula):

Am incercat si cu alta boxa si cu casti de telefon, tot la fel se aude

| Bula a răspuns (pentru Alex1405):

Poate fi problema si la chip-ul de sunet (ar explica restartarea PC-ului), dar trebuie incercata reinstalarea driver-ului anterior, cu care a functionat bine.

Driverele NU se schimba daca sistemul functioneaza corect!

| Raducons a răspuns:

Poate nu e din driver si s-a defectat ceva la amplificator.Dezinstaleaza driverul si cauta unul compatibil pentru pc ul tau, daca nu merge baga semnal dintr un telefon, bagi jack ul in mufa de casti si pui muzic pe radio sau Youtube si vezi daca e defect amplificatorul din boxa

| Alex1405 explică (pentru Raducons):

Am incercat si faza cu telefonul, merge, de la pc ii problema

| Raducons a răspuns (pentru Alex1405):

Acum stii ca sunt bune boxele.Dezinstaleaza driverul cu revo uninstaller si cauta un driver compatibil cu pc -ul si windows-ul pe care il folosesti.

| adryang78 a răspuns:

Încearcă să faci roll-back, nu să le ștergi.

| Alex1405 explică (pentru adryang78):

Am facut si asta, tot degeaba