| Feodot_Vitali_2002 a întrebat:

De ce cand aprind calculatorul imi arata chestia aia cum ca calculatorul nu a fost inchis cum trebuie si apar acele 30 sec. Dau enter si mi se blocheaza sau uneori isi da restart.Care e problema?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu a fost inchis corect.Tu il inchizi de la buton tinand apasat incontinuu. Mai intai mergi la My computer- click dreapta local disk C -propietes-tools. Dai pe Ckeck Now, bifezi ambele patartele si apoi Start. daca iti apare o caseta in care iti spune ca vei restarta pc-ul, dai ok. In continuare restartezi Pc-ul de la start, nu din butoane cum faceai pana acum. la repornire, lasi windwosul sa isi faca treaba.Sunt 5 pasi de cautat si reparat erorile din PC.Lasi atata timp cat este nevoie, nu il inchizi.Se va reporni singur dupa ce termina. Succes.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nestiinta si virusii, cam astea sunt problemele!

| FrateleRobert a răspuns:

Nu mai inchide pc-ul de la buton.Inchide-l manual.Adica start>shut down.Asta e tot.Si eu inainte tot de la buton il inchideam si acelasi lucru mi se intampla