| spyke321 a întrebat:

Hey cand aprind calculatorul imi arata fereastra unde imi apare temperatura calculatorului. Daca trece de 50 grade si intru intr-un joc dupa cateva minute se blocheaza si daca ar fi la un joc nu ar fi o problema dar se blocheaza la toate.straight face
Ce e de facut?

2 răspunsuri:
| vioreld a răspuns:

Du-te neaparat la un service cu pc-ul.
Procesorul tau se incalzeste prea mult si nu are voie. La procesor este o placuta pe care se pune o pasta termoconductoare. Procesorul tau nu mai are aceasta pasta sau mai are foarte putina. Nu te duce mult, maxim 20 lei cu totul.

| Hăgiul a răspuns:

Salut, schimba-ti placa video...e pe moarte. Poate fi si de la procesor, acum depinde ce temperatura iti arata acolo. "calculatorul" este un asamblu de elemente, deci el nu poate arata temperatura lui.