| alexutzu1230 a întrebat:

De ce cand imi incarc laptop-ul nu-mi merge nici touchpad-ul si nici mouse-ul?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

E o problema comuna in unele din marca Asus.
bateria si incarcatorul sunt originale?

| alexutzu1230 explică (pentru gelu1970):

Incarcatorul nu e originial, dar imi mergea pana de curand.

| gelu1970 a răspuns (pentru alexutzu1230):

Eu am avut un Asus al unui cunoscut, si a dat aceeasi problema. am conectat laptopul cu un incarcator original si... minune. a mers.
nu spun ca 100% e aceeasi problema insa inclin sa cred ca da. bafta.
chiar e vorba de un Asus?

| alexutzu1230 explică (pentru gelu1970):

Nu, e un compaq

| gelu1970 a răspuns (pentru alexutzu1230):

Ok. compaq si HP sunt destul de bine vandute. incearca sa gasesti pentru cateva minute un incarcator original ca sa probezi. asa poti descarta vina incarcatorului sau nu.

| alexutzu1230 explică (pentru gelu1970):

Mda, am incercat sa pun alt mouse si merge... Mouse-ul care nu mergea il am de ieri rolling on the floor) deci e de la el...

| gelu1970 a răspuns (pentru alexutzu1230):

Tu te referi la mouse? nu la touch pad?
atunci ai rezolvat.

9 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Du-te cu el la un service autorizat pentru marca laptop-ului tau!
Bafta!winking

| alexutzu1230 explică (pentru EmanuelEmy7):

Altceva nu pot face? Adica nu am asa ceva in orasul un stau rolling on the floor)

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru alexutzu1230):

Atunci inlocuieste-l cu altul! :=)