| alexander998 a întrebat:

De ce cand vreau sa transfer ceva de pe calculator pe stick mi se incarca foarte greu?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Probabil, de vina-i stickul. Are viteza de transfer foarte mica. happy

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Portul USB este de mica viteza, nu cred ca ai port USB 3.0 si/sau stick-ul are o viteza de citire/scriere mai mica si transferul dureaza mai mult.

| Andruşcă a răspuns:

Pentru ca stickul nu suporta rata de transfer mai mare.

D-aia sunt stickuri mai scumpe si mai ieftine(de acceasi capaciatte). Unele sunt mai rapide, altele nu.

| BANN3R a răspuns:

Pui stickul in porturile din fata unitatii. folosestele pe cele din spate, alea au viteza mai mare de transfer

| scumpika1998 a răspuns:

Depinde ce transferi... daca e un fisier mare atunci se incarca greu, sau poate fii si din cauza memoriei insuficiente, depinde, sunt mai multe cazuri...

| 4ndr33y a răspuns (pentru scumpika1998):

Este exact pe dos. Fisierele mari se scriu mai repede datorita bufferului, fisierele mici se transfera greu.