| Glumeam0M_5296 a întrebat:

De ce imi apar dungi pe ecran cand intru in jocuri?

Răspuns Câştigător
| adrian062 a răspuns:

E sigur de la placa video.Ai o placa video mica iar jocul pe care il joci cere mai mult sau mult mai probabil din cauza drivelor care lipsesc sau nu sunt instalate cele corespunzatoare. Funda!

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Poate sa fie de la placa video!

| Kattan a răspuns:

O alternativa la ce a scris adrian062, mai probabila zic eu, este ca placa video este defecta. Ceea ce reclami tu pot fi temutele artefacte video: http://www.mygarage.ro/......142mf9.jpg

| aleser18 a răspuns:

Problema asta o am si eu, dar am jocuri care nu cer mult la placa video

| MuryFromMuryland a răspuns:

Si eu am problema asta si nu numai cand is in joc...chestia e ca am placa de 1 GB si nu imi merge the lord of the rings conquest sau the lord of the rings the battle for the middle earth I si II?

| Toma_Dany_1987 a răspuns:

Ca sa dispara liniile miscatoare oscilante orizontale din jocuri puneti vsync (vertical sync) pe on si triple buffering pe on in nVIDIA control panel. Faceti setarea asta la fiecare joc care apare acele dungulite. Daca va face asa si in filme si pe Youtube sau in alta parte puneti vsync (vertical sync) pe on si triple buffering pe on in global settings in nVIDIA control panel. Oricum este posibil ca placa video sa inceapa sa se duca, trebuie schimbata. Incercati si cu alta placa video, de asemenea mai poate fii de la monitor.

| Nan_Iulian_1990 a răspuns (pentru Toma_Dany_1987):

Si daca am amd ce pot face?