| mara_9541 a întrebat:

De ce imi apare in coltul din dreapta jos:You mai be a victim of software counterfeiting...ask for genuine microsoft software.Cum sa fac sa scot de pe ecran asa ceva, ca ma deranjeaza.Multumiri!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Păi îi clar că ai un Windows priatat şî că ai lăsta Automatic updates pe implicit, ceea ce puteai evita dacă îl configurai în prealabil pe„notify me but don't automaticly download or install them şî nu decărcai Windows Genuie Advantage Notification Tool. Există totuşi un remediu pentru a scăpa de acel mesaj enervant:Un Windowqs Xp reinstalat şi cu licenţă originală sau pentru că suntem în România-ţara tuturor posibilităţilor poţî decărca Remouve WGA de aici http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml şi să îl pui la treabă; nu trebuie instalat, dar, ia în calcul ca nu va elimina şi mesajele de activare(valabil pentru XP 2003, X64, sau 7)

4 răspunsuri:
| Micutu23 a răspuns:

Pentru ca nu incurajez pirateria, ca sa scapi de acel mesaj trebuie sa-ti cumperi o licenta Windows.
Dar poate ca suntem in Romania, si ca sa-ti cumperi o licenta iti trebuie ceva banuti. Iti dau si solutia care sigur te poate ajuta.
Cauta pe Google "Remove WGA" si descarca programul porneste-l, cativa de "OK" si o sa-ti ceara sa dai restart la PC. Dupa restart o sa vezi ca eroarea a disparut. Si mare grija ca inainte de asta opreste Automatic Updates. Pentru ca e posibil de la update-uri eroare sa apara din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E virus, si daca vrei sa scapi de el iti trebuie un program RemoveWAT XP sau daca ai win7 iti trebuie RemoveWAT 7 etc

| Livia94 a răspuns:

Acelasi lucru am patit si eu dar nu stiu de cesad

| ToReEtO a răspuns:

Pai ai un sistem de operare(windows) piratat iar Microsoft are un soft numit genuine care detecteaza windows-urile piratate. exista programe si metode prin care poti scapa.ps grabeste-te deoarece poti pierde sistemul de operare si eu am patit chestia astawinking bafta