| catthshshshs a întrebat:

Am o problema...de ieri imi tot apare in coltul din stanga a monitorului urmatorul mesaj "you may be a victim of software counterfeiting."
si "Ask for genuine microsoft software"... Ce sa fac sa dispara fereastra asta? Cum sa inchid programul? Va rog mult...

37 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

@NoGod, asta nu o sa faca decat sa-i scoata mesajul. Din pacate tot nu o sa poata sa-si faca update la windows. Cel mai bine e sa-si ia un crack rapid de pe net. Windows e si asa vai de el... daca nici updates nu ai... tongue
Numai bine, Shin

leonardk
| leonardk a răspuns:

Vor sa afle daca windows-ul tau e cu licenta sau e piratat. Daca ai licenta descarca genuine microsoft software, ruleaza-l si va dispare atentionarea. Daca nu ai licenta...

| Parintele a răspuns:

Pentru ca te-a prins ca nu ai licenta la Windows.Asta trebuie sa faci:
- intratzi in task manager prin apasarea combinatziei de taste ctrl + alt + del
- click pe tabul precese
- cautatzi procesul WgaTray. exe si datzii end process
- restartatzi sistemul si intratzi in safe mode prin apasarea inainte ca windowsul sa se incarce a tastei F8
- dupa incarcarea windowsului intartzi in directorul sistem c:/windows/system32 si cautatzi executabilul WgaTray. exe (trebuie sa il stergetzi)... daca nu il gasitzi in system32 cautatzil in c:/windows...
- lansatzi regedit din start => run => regedit
- urmatzi urmatoarea cale in registri hkey_local_machine\software\microsoft\
windows nt\currentversion\winlogon\notify
- aici veti gasi directorul de registru WgaLogon
- il selectatzi si ii dati delete la tot directorul
- restartatzi windowsul...si gata ai scapat.

| catthshshshs explică:

Am gasit o solutie si a disparut acea fereastra.gasisem niste instructiuni pe un site...si chiar a mers. Sfatul meu! Nu porniti niciodata automatic updates! multumesc tuturor pentru ajutor happy

| catthshshshs explică:

Am rezolvat problema de azi dimineata.Multumesc mult

| us3r a răspuns:

Si eu am pati astahee hee
e simplu ...START->Control Panel->Automatic Updaptes->turn off Automatic Updaptes... chestia asta sa iti fie bifata intotdeauna, ca sa nu ti se configureze windouwsul...
daca mai vrei sa te mai lamuresc cu cv, mesaj pe privat.winking

| laurentiu_9029 a răspuns:

Http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml descarcati-l si va disparea. Face-ti cum zic ca doar am avut si eu asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Catty89! Si mie mi s-a intamplat la fel pentru ca windowsul nu este original.Cred ca ar trebui sa il schimbi(cu unul original) si nu o sa mai ai nicio problemawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dispare, pentru ca nu ai windows cumparat. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba si mie imi apare, si habar n-am cum sa fac. da daca aflu, iti spun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am problema asta imi poti spune de pe site ai aflat cum sa scapi de ea te rog frumos :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la mine la fel au aparut nici nu stiu cum sters astia offfffffffff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna ca sistemul trebuie validat pentru ca nu este unul original (sidiul de pe care ai instalat windwsul nu a fost original) asta se poate face doar cu ajutorul operatorului microsof care este foarte greu de gasit. si mie imi aparuse la fel dar am cumparat un cd original si acum n-o sa mai imi apara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru windows 7 aceeasi problema cum fac sa dispara windows it not genuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine vine un baiat care lucreaza la calculatoare sa il repare ca el mila bagat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bah da dupa ce iy dai turn off iti mai apare o chestie; un x reosu daca ai observat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cela mai simplu mod de a scapa de aceste "inconveniente"...http://welcome.haipa.ro/......fications/
Descarcati programelul(are cativa biti) si dati un restrat la pc. dureaza 2 min:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se dezinstaleaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si mie imi apare daca gasesti ceva sa imi bzici si mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cum zice laurentiu mai jos. Am avut si eu problema aceasta am descarcat cum a zis laurentiu apoi l-am instalat si.vuala. Merge!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie la fel ce trebuie sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun ca programul de la laurentiu mi-a scos ala d p desktop si ii indrumez pe toti care au aceasta problema sa il foloseasca ...multumesc lurentiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei catty daca mai putea ajuta si pe mine sa imi dai situ acela sa citesc si eu instructiunile
te roghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sa te ajut am acceasi problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum apare si de ce? dar si mie mi-a aparut la fel! am citit pe net si mi-a arata sa dau clic pe disk local C - WINDOWS - sistem32 - tools iar dupaceea sa du clic pe programul WGA si sa dau delete. au am procedat asa si mi-a mers; nu a mai aratat genuine notuification! incerca si tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca-ti programul windows validation crack si iti va merge cu siguranta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descar un crak won si dai pe widou securtio alert

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faceti cum a facut laurentiu mai jos. Mie mi-a mers:-p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laurentiu a răspuns:
Http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml descarcati-l si va disparea. Face-ti cum zic ca doar am avut si eu asa ceva... a mers mersi laurentiu