| rrrrares33 a întrebat:

De ce imi da eroarea asta nono stop pe ecran la Orange Hiro?
Din pacate, ecranul de start Orange s-a oprit

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Lansatorul pus de Orange ca sa se dea mari are un bug, si da FC.
Activeaza sincronizarea si traficul de date/wireless, intra de pe pc in market: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher si descarca acea aplicatie. O sa se descarce automat in telefon. Si dupa, apesi home pe telefon, bifezi sa folsoeca mereu si alegi lansator nova.
Problema rezolvata.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Mesajul pe care il intampini este o eroare de software. Iti recomand sa faci o revenire la setarile din fabrica. Pentru a aduce telefonul la setarile din fabrica trebuie sa intri in meniul de Setari de sistem -> Creati o copie de rezerva si resetare -> Revenire la setarile din fabrica.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Andra_Grigorita_1998 a răspuns:

Eu am facut asa cum ai spus tu sltlp.dar cand sa instalez imi spune ca nu am accesat aplicația Magazin Google Play (pictograma coș de cumpărături alb) pe dispozitiv cu acest cont de e-mail. Ce sa fac?

| Barabas_Berni_1998 a răspuns:

Buna de ce
imi apare pe ecran la tel Orange roya din pacate ecranul de start Orange s-a oprit