| alerxandra a întrebat:

De ce mi se blocheaza des calculatorul? Nu stiti ce trebuie sa fac?
Dau funfitza daca ma puteti ajuta!

Răspuns Câştigător
| sammyr a răspuns:

Reformateza calculatorul poate ai virusi e cel mai binehappy

7 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Sa mai pui rami pe el sau sa-ti iei un procesor mai tare.

| Abed a răspuns:

Ori ai calculatorul cam slab ori ai virusi si in cazul asta trebuie sa bagi din nou windows-ul

| Fatayou a răspuns:

Poate ai multe programe.sa stii ca in loc sa mi se blocheze, inainte de multe ori se inchidea automat! vezi cat spatiu ai ca e si din cauza asta(spatiu putin)

| Kyrie a răspuns:

Mie mi se bloca mereu din cauza la placa video, trebuia miscata, probabil este aceeasi cauza si la tine (trebuie sa dai restart ca sa mearga la loc si se bloca cand vroia el).

| kr37zu a răspuns:

Sunt mai multe cauze 1. Memoria RAM s-a stricat 2.South-bridge-ul este dus de tot 3.Sursa nu mai da tensiunile necesare pe placa de baza (1. 5V si 3. 3V) 4. OS nu mai poate si trebuie reinstalat
5.Ai prea multi virusi si Kernelul la OS e terminat. Oricum orice ar avea calculatorul tau, tu nu poti sa ii faci nimic daca esti incepator si iti recomand sa-l duci la reparat.

| aDiDaSxD a răspuns:

Reinstalleaza windowsul
Sau dul la reparat
Funda?big grin

| qpFrancii a răspuns:

Si mie mmi se blocheaza calculatorul! Depinde ce fel de windos ai, deoarece daca ai winosul mai vechi nu-ti prea merge! sfatul meu este sa iti reinstalezi windosul inaine sa ti se strice calculatorul!