| romarioboss a întrebat:

Salut ma poate ajuta cineva sa imi mearga calculatorul mai repede ca mi se blocheaza din can in cand. Exista vreo posibilitate.va rog sa ma ajutati daca puteti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cumpara-ti un Gb de Ram sau mai fa curatenie in registri temporali! Click dreapta pe disk-ul C apoi Proprieters> Disk clean up>si bifezi toate optiunile! Mai sterge istoricul de la Google!

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Mama cati vad ca spun de virusi si formatare, schimbare windows...Incearca sa dai o defragmentare,curatal de praf,sterge ce nu iti trebuie din el, mai dai o scanare de virusi ca poate e si asta, spune ce componente ai in el.

Mersul greu/blocari pot fi mai mult de la procesor.Eu am avut 512 MB RAM acum am 3GB si o placa video mult mai buna si in afara jocurilor tot la fel se misca adica greu.

| hatze a răspuns:

Exista multe modalitatii, poate ai virusii sau nu w bun windowsul acum nu stiu ce pc ai daca e vechi puneti windows xp daca e mai nou vista sau 7, se mai poate sa nu ai rami, lasa-mi un mesaj pe privat si mai borbim acolo! pa pa

| petrica1111 a răspuns:

Descarca ccleaner si o sa-ti rezolve si probleme si iti face si curateniewinking

| notatrol a răspuns:

Merge greu din cauza unui serviciu vechi care acum nu mai e folosit.

Poti sa faci sa mearga mai repede intrand in C:\windows\system32 si stergi SHELL.DLL
Calculatorul iti merge cu aproape 30% mai repede.

| mabo a răspuns:

Trebuie sa il reformatezi.cel mai probabil s intampla asa de la virusi.multa bafta! funda?

| SweetyNuta a răspuns:

Cel mai bun sfat schimbă "WINDOWSUL"