| anamariarot a întrebat:

De ce naiba cand ma uit la un clip full screen, fie de pe Youtube sau orice alta platforma, imi apare bara de start? Cum o fac sa dispara? Ma dispera

Răspuns Câştigător
| Cliar a răspuns:

Dai restart la pc/laptop si ai rezolvat problema. Se mai bug-uieste din cand in cand. Si mie mi s-a mai intamplat si dupa ce dadeam restart isi revenea

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da click-dreapta pe bara de start - proprietati - ascunde bara de start si salveaza.
Repeti invers: duci mouse-ul la margine, apare bara de start si schimbi sa apare bara de start.
Dupa aceasta "manevra" dai restart calculatorului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Asta Bula nu e musai, pentru ca se mai buguiesti la propriu Youtube, ii dau log off sau restart si isi revine complet. Nu trebuie neaparat sa-i dau hide si etc.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de versiunea de windows si de motivul simptomei.
Daca modificarea s-a intamplat doar in RAM, atunci e suficient sa dai restart.
Daca s-a inscris si in registre, atunci trebuie si hide/unhide.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Si asta este corect, dar de unde sa stiu pana nu incerc mai intai cu ce-i usor si apoi cu partea a 2-a?

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Amandoua sunt usoare.
Le poti incerca in ce ordine vrei, poate e suficient sa dai doar un restart, dar daca nu merge atunci faci complet.

| anamariarot explică:

Pacat ca nu m-am gandit sa dau un restart inainte sa pun intrebarea... laughing. Multumesc tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preferam avatarul dinainte sa fiu sincer.

| Jakye a răspuns:

Salut,
Ca să nu dai restart de fiecare dată urmează pașii următori:
» Click dreapta pe taskbar
» Manager de Activități
» Mai multe detalii
» Cauți la procese Windows Explorer
» Click pe el
» Repornire
Gata, problema s-a rezolvat în maxim 1 minut fără restart.

| yey a răspuns:

Simplu la orice program fullscreen cand iti apare bara dai click dreapta pe acel program si ii dai pin / unpin from taskbar si dupa poti sa il pui sau scoti la loc si nu mai apare big grin
Daca merge si te-am ajutat - *funda* big grin