| AvalohAlyn a întrebat:

De ce nu merge sa dau Repair la windows 7? Zice ca nu este nevoie insa mie nu imi mai merge mouse-ul si nu e de la mouse sigur ci de la windows.Cum sa fac sa mearga sa dau repair?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai incercat si cu un alt mouse, bun?

Daca esti sigur de mouse, atunci poti incerca sa scoti mouse si pornesti sistemul fara.
Dupa restartare, introduci din nou mouse-ul in mufa sau verifici si in alta mfa USB.

Daca nicicum nu porneste, atunci este posibil ca sistemul sa fie defectat.

| mihai69 a răspuns:

Dacă spune el că nu e nevoie, păi chiar nu e nevoie. Nu poți forța să facă „repair".
Pe de altă parte, de unde știi că șoarecele nu e defect? Pe alt sistem merge? Și la al tău, ai încercat cu alt maus? Poate e de vină portul (USB / PS2 - că n-ai specificat de care este)...
Sau dacă e wireless, poate i s-au dus bateriile!