| calexm05 a întrebat:

Am un laptop Compaq de vreo 5 ani, am Windows 7 pe el. De ieri am o problema cu mouse-ul, se blocheaza dupa o perioada scurta de timp (5-10 minute) dupa care se blocheaza si mousepad-ul sau touchpad-ul (nu stiu sigur cum ii zice, mouse-ul de la laptop). La mouse nu mai merge nici click sa dau dar la mouse-ul de la laptop merge click dreapta si stanga. Am incercat 3 mouse-uri si toate bune dar am aceeasi problema. Dupa un timp si revine dar cand folosesc mouse-ul iar se blocheaza dupa cateva minute. Am scanat cu antivirusul meu si inca 2 luate de pe internet (pentru un virus ce blocheaza mouse-ul) dar nu a gasit nimic si nu sunt sigur ca e virus ca se bloca de tot. Se poate face altceva in afara de a reinstala Windows? Nu imi merge DVD writer si nu stiu cum sa-l instalez. Mentionez ca e prima data cand patesc asta.

5 răspunsuri:
| questsoul a răspuns:

Nu e asa complicat sa instalezi un windows, te poti uita la un tutorial pe youtube, daca zici ca nu e un virus care se joaca cu tine poate nu e intalat corect driverul pentru mouse/touchpad, pentru asta poti folosi Driver Booster de la ioBit Software.

| calexm05 explică (pentru questsoul):

Nu e complicat dar dureaza foarte mult... am o imagine cu Windows curat dar nu imi merge DVD Writer-ul.

| questsoul a răspuns:

Windowsul se poate istala si de pe un flash drive.

| Albastru45 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul

| creeperman20 a răspuns:

Iati un stick cu FOARTE MULT spatiu pe el, salveaza-ti TOT ce ai pe Windows pe el, si reinstaleaza-ti windowsul.
Daca nu merge, eu zic sa chemi un depanatorlaughing)
Ok glumeam(de fapt nu)
Incearca sa il conectezi an alta mufa USB, si daca nu merge atunci reinstaleaza-ti TOT driverul pentru mouse.
Sper ca te-am ajutat!
Funda?