| Xiaoh a întrebat:

De ce pe un PC cu procesor Intel Celeron CPU G530 @ 2.40 GhZ 2. 40GhZ, 4gb RAM, placa video Amd radeon 5450 de 1gB, HDD de 500gb intampin urmatoarele probleme:

1. League of Legends, un joc ce are cerinte recomandate de 2gB ram si 512 mb la placa video nu imi merge bine la very high video settings? Si nu doar acesta, mai toate... driverele le-am instalat cu 3gp chip, un program special pentru. asta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intel celeron este unul din cele mai slabe procesoare.

| only2k a răspuns:

Eu am in mare parte pc la fel ca si tine, desi am procesorul de 2.8 ghz dual core. si nu am nicio problema thinking
Intra la setari in joc si punele la medium toate, iar umbrele scoatele ca nu sunt importante :d (asta fac toti cei care joaca lol..ca sa lucreze fps mai bine). daca iti lucreaza cel putin 25 fpsurile inseamna ca iti merge foarte bine(daca ajunge mai mult bine inteles.) happy. Daca nu merge asa incearca alt windows.

| Xiaoh explică (pentru only2k):

Cu toate la medium si umbre scoase imi merge cu 100, 60 in teamfight...dar daca dau full la very high fac 10 in teamfight si 25 cand nu se intampla nimic

| only2k a răspuns (pentru Xiaoh):

Tot de unde ai scos umbrele trebuie sa fie chestia cu FPS, selecteaza 60FPS si atunci va fi bine :d