| D33jayDany a întrebat:

De ce se tot spune ca e bine sa pui sistemul de operare pe SSD si datele pe HDD? OS-ul se mai poate recupera dar datele nu prea.

Răspuns Câştigător
| vali20vali20vali20 a răspuns:

În plus, e totul pentru a economisii bani. Sistemul de operare pe SSD pentru că SSDul dă viteză, iar datele (documente, poze) pot sta pe HDDul mai încet, fiindcă oricum nu sunt accesate la fel de frecvent precum fișierele sistemului de operare sau a programelor. Asta e solutia daca nu ai 10000 lei de dat pe SSD-uri cu capacitati de 1 TB (nu stiu daca chiar 10000 lei, oricum foarte mult, cauta pe Google exact)...

2 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Un ssd are o viteza de procesare foarte mare comparativ cu un hdd si rezulta ca pc va merge fara intarziere, insa daca se strica un ssd e foarte greu sa mai recuperezi date de pe el, insa de pe un hdd se recupereaza usorbig grin

| archas a răspuns:

Deoarece ruleaza mai bine, iar datele se pot recupera cu program de recuperare de date gen: "disc internal ntfs recoverii"!