| Burdetiu a întrebat:

Se poate schimba sistemul de operare la telefon daca da cum?

2 răspunsuri:
| asiodfaijooij a răspuns:

Pai, depinde ce sistem de operare ai. Eu o sa iti zic pentru Android, fiindca detin acest tip de telefon.
Android:-Intai trebuie sa iti root-ezi telefonul (iti vei pierde garantia dar mi se pare ca il vei putea de-roota dupa ce iti instalezi ce sistem de operare vrei) Apoi trebuie doar sa cauti pe google :,,[numele telefonului] Rom [sistemul de operare dorit]'' si il vei gasi sigur. Daca vrei android 4.0 iti recomand Cyaongen mod. Dupa ca il downloadezi, pui zip/rar pe card. apoi opresteti telefonul->apasa simultan pe butonul de volum-jos si butonul de pornire->ar trebui sa iti porneasca telefonul in McBoot (navighezi dupa butoanele de volum)-> install zip from sd card-> choose zip from sdcard->il selectezi cu butonul de power-> il selectezi dintr-o lista->si apoi se instaleaza eu am urmat tutorialul de aici: http://www.youtube.com/watch?v=k5mHe7utRAg [funda?]